Adalet Mah. , Anadolu Cd. No:40 Kat: 8 D:809, 35530 Bayraklı/İzmir
P.Tesi - Cuma : 10:00 - 18:00
C.Tesi : 10:00 - 15:00
Pazar : KAPALI
PROJE TEKLİFİ
Gayrimenkul Değerleme
Gayrimenkul Değerleme
HİZMETLERİMİZ
Gayrimenkul Değerleme

Gayrimenkul, her türlü arazi tanımlamasına giren yeryüzündeki toprak parçaları ile bu alanlar üzerinde inşa edilmiş yapılardır. Ülkemizde gayrimenkuller ile ilgili mülkiyet düzenlemeleri medeni kanun ve vergi kanunları kapsamında yapılmaktadır. Medeni kanuna göre taşınmazın ayrılmaz parçaları tesisat ve makineler; gemiler ve diğer taşıtlar da gayrimenkul olarak değerlendirilmekte ve gerektiğinde teminat olarak gösterilmek üzere gayrimenkul değerleme raporları kapsamında resmi değer tespitleri yapılabilmektedir.

Gayrimenkul kavramı içinde verilebilecek örnek yapılar; malikane, yalı, villa, konut, işyeri, ofis, arsa, tarla, bahçe, hayvan çiftlikleri, fabrika, akaryakıt istasyonu, otel, AVM, hastane vb yapılar ile bu gayrimenkullerin ayrılmaz parçası niteliğindeki makine ve tesisatlardır. OPTİMUS EKSPERLİK, sizin için her türlü gayrimenkulünüzü değerleme standartları kapsamında hızlı ve doğru şekilde değerler ve raporlar.

Ayrıca Türk Vatandaşlığı Kanunu kapsamında; en az 250.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı TL tutarında taşınmazı satın alıp tapu kayıtlarına üç yıl satılmaması şerhi koyduran ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca adına uygunluk belgesi düzenlenen kişiler ile kanunda belirtilen benzer nitelikli diğer yatırımları yapan yabancı yatırımcılar Türk Vatandaşlığı hakkını kazanmaktadır. OPTİMUS EKSPERLİK , yabancıların Türkiye’de yapacakları her türlü gayrimenkul veya sanayi yatırımının raporlamasını yaparak ilgili resmi kurumlara iletmektedir.

Yorum bırakın
TÜM YORUMLAR (0)
Henüz yorum eklenmemiş