Adalet Mah. , Anadolu Cd. No:40 Kat: 8 D:809, 35530 Bayraklı/İzmir
P.Tesi - Cuma : 10:00 - 18:00
C.Tesi : 10:00 - 15:00
Pazar : KAPALI
PROJE TEKLİFİ
Hakkımızda

Bizi Tanıyın

 

Temelleri 2000’li yılların başlarına dayanan bir hikaye aslında OPTIMUS EKSPERLİK Başlangıçta Ege Bölgesinin en nitelikli sigorta ekspertiz ofislerinden olan Menteşe Eksperlik bünyesinde tecrübelenmeye başlayan Gürel Türkkan, 6 senelik birliktelik sırasında SPK tarafından verilen Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı belgesini almaya hak kazanmıştır.

2010’lu yıllarda kendi şirketi üzerinden makine ve endüstriyel tesis değerlemesi konusuna eğilmeye karar vermesi sonrasında diğer yandan da sigorta şirketlerine yönelik Risk Analizleri ve Makine Değerlemeleri üzerine çalışmalar yapmıştır.

2013 yılında İstanbul merkezli bir gayrimenkul değerleme şirketinin birliktelik teklifi üzerine 2013-2019 yılları arasında bu şirketin Ege Bölge Yetkilisi olarak çalışmış, fakat Çalışmaları Tüm Türkiye’yi Kapsayacak Şekilde genişlemiştir.

Değerleme alanındaki profesyonelleşme adımları kapsamında 2019 yılında Sorumlu Değerleme Uzmanı / Makine Mühendisi unvanıyla yeni bir maceraya atılan Gürel Türkkan 17.08.2020 tarihinde Metas Makine Gayrimenkul Değerleme ve Dan. A.Ş.’yi kurup kadrosunu çeşitli branşlarda gayrimenkul değerleme uzmanları ile genişleterek yetkinliğini arttırdı.

11.03.2021 tarihinde METAS A.Ş.’ye aldığı SPK lisansı ile bir hedefini daha gerçekleştirdi.

METAS, özellikle Makine ve Tesis Değerleme alanında İzmir’den yola çıkarak ülkemizin 7 bölgesinde köklü holdinglere ve özellikle sigorta şirketlerine hizmet verirken aynı dönemde Ortadoğu’da risk analizi çalışmalarında da bulundu. Böylece yurt dışı çalışmalarını da deneyimledi.

2022 yılı Ağustos ayı itibariyle, uzman ekip arkadaşlarının da desteğiyle son kez özüne dönen kadro, artık OPTİMUS EKSPERLİK MAKİNE ve GAYRİMENKUL DEĞERLEME DANIŞMANLIK A.Ş. unvanıyla yoluna devam etmektedir. Uzman kadrosuyla başta gayrimenkul değerleme, tapu ve değerleme mevzuatı danışmanlıkları, makine ve endüstriyel tesis değerleme, sigorta amaçlı değerleme, sigorta amaçlı risk analizi çalışmaları ve üretim / enerji verimliliği konularında çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Hedef artık daha büyük. OPTİMUS EKSPERLİK hizmet ihracı sağlayarak başta Ortadoğu ve Avrupa olmak üzere Değerleme ve Danışmanlık hizmetini uluslararası çapta verebilmenin planlarını yapıyor.