Adalet Mah. , Anadolu Cd. No:40 Kat: 8 D:809, 35530 Bayraklı/İzmir
P.Tesi - Cuma : 10:00 - 18:00
C.Tesi : 10:00 - 15:00
Pazar : KAPALI
PROJE TEKLİFİ
SIK SORULAN SORULAR
Gayrimenkul değerleme uzmanı kimdir?
Gayrimenkul projesinin, gayrimenkulün ya da gayrimenkule bağlı hak ve faydaların değerlemesini yapan meslek sahiplerine gayrimenkul uzmanı denilmektedir. Bu uzmanlar gayrimenkul şirketi tarafından istihdam edilir. Değerleme şirketleri ile sözleşme imzalayan şirketler bu şekilde değerleme hizmetleri vermektedir.
Değerleme Nedir?
Belirli bir zamanda belirli bir iktisadin kıymetin belirli bir para üzerinden tanımlanmasına değerleme denilmektedir. Gayrimenkul değerleme çalışmalarında ise taşınmazlara ait değer tespit edilir. Ve bu tespit edilen değer bir rapor halinde yazılır. Genellikle finans kuruluşları tarafından talep edilen bu hizmetler değerleme uzmanları tarafından verilir.
Değerlenme ve Değerleme raporlarının önemi nedir?
Değerleme raporu sadece değer tespiti yapmaz. Yapılan tespit sadece gayrimenkulün bir bölümünü kapsar. Gayrimenkule ait projenin imar durumu ve terk durumunun incelenir. Yapılan araştırmalar ile gayrimenkulün konumunun doğru olup olmadığı, yapıda herhangi bir büyüme olup olmadığı, yapı için herhangi bir yıkım kararı alınıp alınamayacağı hakkında da işlemler için bu raporlar kullanılır. Gayrimenkullerle ilgili yapılan her türlü işe değerleme raporu ile bir standart getirilmiş olur. Hem kullanımda hem de alım ve satım
Sık Sorulan Sorulardan Birisi
Nam quam nunc, blandit vel, luctus pulvinar, hendrerit id, lorem. Maecenas malesuada. Curabitur turpis. Phasellus consectetuer vestibulum elit. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Etiam sit amet orci eget eros faucibus tincidunt. Nullam dictum felis eu pede mollis pretium. Cras ultricies mi eu turpis hendrerit fringilla. Donec mollis hendrerit risus. Etiam iaculis nunc ac metus. Vestibulum suscipit nulla quis orci. Quisque ut nisi. Nam quam nunc, blandit vel, luctus pulvinar, hendrerit id, lorem. Ut tincidunt tincidunt erat. Aenean viverra rhoncus pede. Etiam feugiat lorem non metus. Phasellus blandit leo ut odio. Phasellus accumsan cursus velit. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Pellentesque commodo eros a enim.
Gayrimenkul değerleme raporu nedir?
Gayrimenkullere ya da taşınmazlara bağlı olan hakkın farklı zaman dilimleri içindeki değerinin belirlenmesinde bilimsel metotlar kullanılması ile değerinin taktir edilmesidir. Değeri oluşturan ve etkileyen tüm faktörler değerleme uzmanları tarafından analiz edilir. Bu analizleri içeren rapor hazırlanır. Bu rapora gayrimenkul değerleme raporu denilir.
Gayrimenkul değerleme şirketi nedir?
Ortaklık listesinde bulunan gayrimenkullerin, gayrimenkule dayalı hakların rayiç değerlerinin, gayrimenkul projelerinin, kira rayiç bedellerini tespit etmek için çalışmalar yürüten firmalara gayrimenkul değerleme şirketi denilmektedir. Bu şirketlerin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından listeye alınmış olması gereklidir.
Selam Soru
Cevap Verdim